• اسفند ۱, ۱۳۹۸

موفقیت پروژه های نوظهور چه دلایلی دارد؟

موفقیت پروژه های نوظهور برای چه کارآفرینانی امکان پذیر شده؟ فرض می کنیم ایده ای برای شروع یک پروژه جدید دارید، و می خواهید دلایل موفقیت پروژه های نوظهور و عدم موفقیت را نیز را بدانید.

موفقیت پروژه های نوظهور

موفقیت پروژه های نوظهور

شرط تقدیم ایده های جدید رفع نیاز مشتریان است. حتی اگر با محصولی ساده باشد. عواملی وجود دارد که در موفقیت و شکست پروژه ها سهیم است. با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا به شرح این عوامل بپردازیم.

تیم کسب و کار

تیم کسب و کار تاثیر فراوانی روی روند فعالیت دارد. حدود ۳۲ درصد از تاثیرات و موفقیت شرکت ها به تیم ها وابسته می باشد. اگر تیم تان به کار خود علاقه داشته باشند همراه با امکانات، مهارت و اطلاعات لازم کسب و کار را به سوی موفقیت سوق می دهند. و اگر نه علاقه ای به کار خود دارند نه امکاناتی در اختیارشان بگذارید فعالیت و شرکت با شکست روبرو می شود. دانش لازم برای ایده مربوطه، تخصص، مهارت و هر آن چه لازمه پروژه کار باشد عوامل موفقیت پروژه خواهد بود.

طرح کسب و کار

طرح و نقشه کسب و کار ۲۴ درصد در موفقیت یا شکست کار تاثیر دارد. برای همین باید مدل ابتدایی کار را با روش های صحیح و مناسب استفاده کنید. محصولات، طراحی کالا، ارائه خدمات با هزینه های مناسب همه و همه در رونق گرفتن کارهای نو تاثیر می گذارند. زمان کم برای تولید، کیفیت، زیبایی محصول، و ،.. همه در محبوبیت آن نقش دارند. طراحی نقشه های کسب و کار در واقع برای جلوگیری از عدم شکست است. سپس با جلوگیری از شکست موفقیت خود به خود نمایان می شود.

تامین مالی پروژه

تامین مالی عاملی اساسی در موفقیت هر کسب و کار است. برخی فکر می کنند پول شرط اول موفقیت هر کار می باشد. اما این تصور کاملا اشتباه بوده و نقشی در پیروزی ندارد. در واقع مهمترین و اولین شرط موفقیت زمان راه اندازی پروژه است. بیشتر شرکت ها با تامین مالی خوبی شروع به کار کرده اند اما با شکست مواجه شده اند. شرکت های فراوانی حاضر به سرمایه گذاری روی پروژه های موفقیت آمیز هستند. فقط کافیست پیروزی کار خود را اثبات کنید. تا سرمایه گذاران را جذب خود نمایید. موفقیت پروژه های نوظهور به عملکرد مدیران کارآمد بستگی دارد.

کنترل خود را به دست گیرید

با حرکت به سوی پروژه جدید شما فردی کارآفرین می شوید. یکی از صفت های کارآفرینی ریسک پذیری ست. شروع کارهای جدید به ریسک پذیری نیاز دارد. زیرا همه توقعاتی از شما به عنوان مدیر دارند. در صورتی که ضعفی از خود نشان دهید، باعث استرس و ترس دیگران می شود. افرادی که ترس شکست کسب و کار را توقع دارند کار خود را به روش صحیح اجرا نمی کنند. برای هدایت بهتر کار سعی در جستجوی نقاط قوت خود باشید. تا اطرافیان هم با دید مثبتی شما را بنگرند و فعالیت خود را ادامه دهند.

یادگیری مداوم

یادگیری مداوم به خصوص برای افرادی که علاقه فراوانی به یادگیری دارند ابزاری از موفقیت است. بیشتر کارآفرینان در شروع پروژه های خود هیچ تخصصی در آن ندارند. اما با یادگیری تخصص و مهارت های جدید شروع به کسب موفقیت می کنند. یادگیری شما را به موفقیت نزدیک کرده و عوامل تاثیر گذار را بهتر اجرا خواهید کرد. به عنوان یک مدیر یادگیری مهارت ها را برای کارکنان به طور مداوم ادامه دار کنید. هر چه اطلاعات و مهارت کارکنان بیشتر باشد کسب و کارتان نیز توسعه یافته تر خواهد شد. موفقیت پروژه های نوظهور مشوق کارآفرینان جوان برای رونق دادن به اقتصاد داخلی است.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar