• ژانویه 27, 2020

۱۰ ویژگی تیم های موفق و نحوه مدیریت آنها

تیم های موفق مدیریت قدرتمندی دارند و از اعضای بانشاط و خرسندی برخوردارند. در این پست، به ۱۰ ویژگی مدیرانی که شادی و رضایت را در بین کارکنان ایجاد کرده و باعث پرانرژی بودن و حضور شاد در محل کار می شوند معرفی می گردد. امیدوارم شما نیز برای مدیریت تیم های سازمان خود از این موارد ایده بگیرید.

 

10 ویژگی تیم های موفق و نحوه مدیریت آنها

 

 

تیم های موفق

آخرین چیزی که هر مدیر از اعضای تیم خود می خواهد تا انجام دهند، هراس از هر روز سر کار آمدن است. از آنجایی که مردم اکثر زمان خود را در محل کار می گذرانند، مهم است که مدیران تمام تلاش خود را بکنند تا آن زمان لذت بخش و  هیجان انگیز باشد و به خوبی سپری شود.

یک مدیر دیکتاتور که همدلی یا بینشی ندارد ممکن است تولید خوبی داشته باشد اما حجم معاملات بالا موجب ناکامی وی خواهد شد. مدیران عالی تمام تلاش خود را می کنند که ۸۰ درصد از شغل را  با ۲۰ درصد تعادل اهمیت سلامتی پاداش دهند. اگرچه این کار همیشه ممکن نیست با این حال هدف آنها انجام آن است.

 

آگاه و حرفه ای

برای ایجاد یک تیم شاد و موفق، مدیران استثنایی به این اطمینان می رسند که در هر زمینه ای از رشته خود مطلع اند  و منابع لازم برای جمع آوری اطلاعاتی را که فاقد آن هستند، در دسترس خود دارند. آنها در هدایت دیگران مسئولیت پذیر و مستحکم هستند، از فراست و فهم خودشان پیروی می نمایند و در صنعت خود به خوبی ارتباط برقرار می کنند.

این مهارت ها آنها را “قابل اعتماد – safe-base ” و اعضای تیم را قوی و متحد می کند. هر چه یک مدیر آگاهتر باشد، مربی و الهام بخش بهتری برای اعضای تیمی که برای راهنمایی گرفتن به سراغ وی می آیند، خواهد بود.

 

اهل عمل

مدیران بزرگ، اصول اولیه مدیریت را درک می کنند و طیف گسترده ای از این اصول را برای مدیریت نیازهای منحصر به فرد و شخصی هر یک از اعضای تیم ، مورد استفاده قرار می دهند. این مدیران در هنگام تصمیم گیری و همچنین در یافتن راه حل  برای مشکلات، متفکر و مؤثر هستند.

زمانی که مسیر و انتظارات به طور واضح به اعضای تیم اطلاع داده شود، موفقیت به راحتی میسر می شود. این مهارت های عملی برای ایجاد یک محیط کاری شاد و سازنده ضروری است.

 

خوش بین

مدیران بزرگ خوش بین و مثبت هستند. این مسئله برای آنها و برای کسب و کار در هر سطحی مفید است. مدیران موفق به رفاه خود اهمیت می دهند. هر روز یک لحن مثبت برای تیم خود با یک نگرش خوش بینانه و مفید ارائه می دهند.

مدیری که سرد و ماشین گونه است، اغلب تیم خود را به سمت مسیر اشتباه می برد. موفقیت در کار تحت شرایط سرکوبگرانه و منفی سخت تر است.

 

مدیریت استرس

استرس یکی از چیزهایی است که باعث می شود همه ی  ما توان کمتری داشته باشیم، صبر و شکیبایی خود را از دست بدهیم و رفتار نادرستی در برابر دیگران از ما سر بزند. مدیران برتر از داشتن هوش هیجانی و توانایی کنترل خود لذت می برند. از آنجایی که آنها می دانند چگونه استرس خود را مدیریت کنند، در مان ضرورت در مدیریت استرس اعضای تیم خود نیز موفق هستند. برای کاهش استرس، مدیران برتر، مطمئن می شوند که اعضای تیم زمان لازم را برای پرورش و کنترل خود از نظر شخصی و کاری دارند. مبنای این نوع رویکرد مدیریتی ، تعادل است. هنگامی که همه چیز در تعادل باشد، موفقیت آسان تر به دست آمده و حفظ شود.

 

آنچه را که انجام می دهند، دوست دارند.

مدیران محبوب به آنچه که انجام می دهند، عشق می ورزند. به خاطر این عشق، آنها خود را یک “یادگیرنده ی” همیشگی می دانند. آنها زمان و منابع خود را برای توسعه خود، آموزش و سرمایه گذاری صرف می کنند.

این  رفتار برای افرادی که در اطراف یک فرد تشنه ی رشد و توسعه هستند ،الهام بخش است. هنگامی که یک مدیر این علاقه و شور را داشته باشد، برای کسانی که زیر دست وی کار می کنند، واگیر بودن آن غیر قابل انکار است. مدیران بزرگ می دانند که تنها راه جلوگیری از رقابت، رشد دادن خود و تیم بدون رقابت است.

 

رهبری

مدیران بزرگ، مهارت های رهبری خود را با مشارکت در تمرینات  کار تیمی و شیوه هایی که توانایی بالقوه تیم تحت مدیریت آنها را آزاد می کند، توسعه می دهند. مدیران موفق بر آموزش اعضای تیم خود در مورد نحوه کار با یکدیگر و نه در برابر یکدیگر ، تمرکز می کنند. آنها تیم خود را با ارزشمند کردن رفاقت در برابر رقابت، منسجم می نمایند.

 

توانایی ایجاد انگیزه

مدیران مستقل به خود انگیزه می دهند و قادرند در دیگران نیز انگیزه ایجاد کنند. آنها مدام از خود می پرسند که چگونه می توانند روحیه تیم خود را با تاکتیک های جدید تقویت کنند تا آرامش به اوج خود برسد.

مدیران موفق و محبوب ارتباط بین شادی و موفقیت در اعضای تیم خود را پرورش می دهند. آنها تیم خود را با تعریف دوباره ی اهداف به عنوان بخشی از چیزی بزرگتر از بستن قرارداد بعدی ، تشویق می کنند. هر چه محیط بین اعضای تیم های مختلف و بین اعضای تیم و مدیر آنها تقویت کننده تر باشد ، همه ی آنها باهم منسجم تر و موفق تر خواهند بود.

 

اهمیت به عالی بودن

مدیران بزرگ بهترین ها را از خود و تیمشان انتظار دارند. آنها رسیدن به نتایج ضعیف را نمی پذیرند ، زیرا می دانند که منعکس کننده ی توانایی آنها در مدیریت و همچنین نشان دهنده میزان توانایی تیم در عالی بودن است. بهترین مدیران، اشتراک گذاری ایده ها را تشویق می کنند و انگیزه هایی مانند پاداش ها یا کمیسیون ها را پیشنهاد می دهند تا تیم شان خارج از چارچوب های محدود فکر کنند. آنها تحمل ندارند که اعضای تیم از هم، از  مشتریان یا فروشندگان خود بدگویی کنند. آنها به همه یادآور می شوند که همه ی مردم انسان هستند. همچنین مطمئن می شوند که تیمشان روی راه حل ها تمرکز دارد نه روی  مشکلات. این مدیران اعضای تیم خود را تشویق می کنند که انسان های خوبی باشند، نه صرفا فروشندگان خوب.

 

تمرکز روی کیفیت

مدیران برتر روی کیفیت آنچه که تیم شان تولید می کنند، تمرکز دارند. اگرچه حجم و بهره وری می تواند در front-end یک معامله باشد ، اما در نهایت کیفیت خدمات و قابلیت اطمینان بودن محصولی که به فروش می رسد، ارزش معامله را تعیین می کند.

مدیران موفق، افراد را به استفاده ی سازنده از زمان ، مهارت و دانش تشویق می کنند. این مدیران درک می کنند که تیم های بسیار عالی و موفق ، تیم هایی هستند که نتایج قابل توجهی را تجربه می کنند. اعضای تیم باید به این مسئله که چه کسی هستند، چه محصولاتی را می فروشند، چه کسانی از محصول آنها استفاده می کنند و اهمیت ارائه نتایج با کیفیت، ارزش قائل شوند.

 

موفقیت اشتراکی

مدیران بزرگ تمایل دارند که تاثیر مثبتی بر روی تیم خود داشته باشند. مدیران موفق به دنبال ایجاد تفاوت، یعنی یک تفاوت عمیق احساسی، در اعضای تیمشان هستند. به همین دلیل، آنها دستاوردهای همه را جشن می گیرند، و معتقدند که هر کسی قادر به انجام آن است. آنها بر راه حل تمر کز دارند، و در زمان نیاز  در مورد وقت و توجهشان به دیگران سخاوتمندانه هستند. رفاه اعضای تیم در کانون توجه رویکرد یک مدیر عالی قرار دارد، زیرا می داند چه زمانی افراد احساس مهم بودن می کنند ، بنابراین با آنها برخورد مناسبی دارد و اهمیت بیشتری به آنها می دهد.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۶/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar