• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

چالش های کارآفرینی : چگونه برای کسب وکارمان، شریک انتخاب کنیم؟

چالش های کارآفرینی مسیرهای پرخطر و ناهمواری را مقابل روی شما قرار می دهند. به هنگام طی کردن این مسیر، انتخاب و شاید بهتر است بگوییم پیدا کردن شریکی غمخوار و مناسب کاری بس دشوار است!

 

چالش های کارآفرینی : چگونه برای کسب وکارمان، شریک انتخاب کنیم؟

 

 

چالش های کارآفرینی

“اگر فکر می کردید می توانید تنهایی ایده بزرگ خود را عملی کنید، شما رویا می بینید” “Arik Moli”
ممکن است از گذشته تا به حال رویای تاسیس یک شرکت را داشته باشید و معتقد هستید الان وقت آن شده که ایده خود را عملی سازید. بیش تر کارآفرینان و افراد ثروتمند تاکید می کنند: انتخاب شریک برای شروع کسب وکار تجاری یکی از عوامل موفقیت آمیز کار است. اما برخی دیگر معتقدند که ورود شریک به شرکت نوظهور باعث شکست کسب وکار می شود. شرکت های نوظهور فقط به طراحی، ایده و پول نیاز ندارند بلکه به شریکی مناسب برای پیشبرد کار نیاز جدی دارند. اگر به این فکر می کنید که شریکی برای کارتان برگزینید شما کار درستی انجام می دهید.

 

مشکلات به تنهایی پیش رفتن

با وجود توسعه و پیشرفت تکنولوژی روز دنیا به دست گرفتن هر چیزی به تنهایی کار دشواری ست. دست تنها باید با مشکلات مواجه شوید آیا تحمل تنها کار کردن را دارید؟ تاسیس کردن شرکت کار راحتی نیست و باید با انواع چالش ها روبرو شوید، حتی اگر ایده خوبی دارید و انرژی شما فراوان باشد، اما تمام این گزینه ها برای شروع یک کار کافی نیست. کارهای بسیاری در انتطار شماست با ورود به دنیای کسب و کار خواهید دید کنترل هر یک از کارها بسیار سخت خواهد شد. می توانید کارهایی مانند، مدیریت کارکنان، بازاریابی و … هزاران کار دیگر را به تنهایی مدیریت و کنترل کنید؟ مشکلات و پیچیدگی های فراوانی وجود دارد بهتر است شریک مناسبی بیابید تا شما را یاری دهد.

 

یک شرکت و چند ایده

داشتن چند ایده بهتر از یک ایده نیست؟ شما به نظر فرد دیگری نیاز دارید تا شما را درک کند، این فرد فقط به ایده شما ایمان ندارد بلکه انواع ایده ها و پیشنهادات با ارزش را مقابل رویتان قرار خواهد داد. بدون شک ایده های متفاوت هر پروژه ای را قوی جلوه می دهد. برخی معتقدند مدیران می توانند برای کار خود از دوستان یا خانواده خود مشورت بخواهند، اما بهتر است برای فعالیت بیش تر در کار از شریک بهره ببرید. برخی فکر می کنند نیازی به شریک ندارند و می توانند برای کار خود از یک مشاور کمک بگیرند، اما در حقیقت شما نمی توانید نصف شب مشاور خود را از خواب بیدار کنید و از او مشاوره بخواهید. اما در صورت بروز بحران های کسب وکار شریک شما می تواند همیشه کنار شما حاضر باشد.

 

مشکلات مالی خود را با او تقسیم می کنید

شروع یک شرکت، کاری هزینه بر است. با داشتن شریک همه مشکلات مالی و هزینه های اولیه را با شریک خود تقسیم کنید. همچنین می توانید با کمک شریک خود دنبال سرمایه گذاران جدید باشید تا موسسه خود را توسعه بخشید. طبق تحقیقات به دست آمده مشاوران اشتیاق دنبال کردن کار را به اندازه یک شریک دلسوز ندارند. شرکت هایی که دو نفر آن را مدیریت می کنند موفق تر و فرصت های کسب و کار بیش تری از دیگر موسسه ها دارند. عدم به دست آوردن شریک مشکلی واقعی ست. کار شرکت های نوپا سخت تر از آن است که یک فرد آن را به دست بگیرد.

 

شریک، نقص شما را تکمیل می کند

یک فرد نمی تواند تمام مهارت هایی که به آن احتیاج دارید را تکمیل کند. شریک فقط نقص مالی، فنی، رهبری و معنوی را تکمیل نمی کند بلکه تمام نواقص بخش های متعدد را تحت پوشش قرار می دهد. ممکن است شما فردی بلند پرواز باشید اما شریک شما بلند پرواز تر است این ویژگی نوعی توازن را بین شما خلق خواهد کرد. در صورت شکست هم مسلما کنار شما باقی خواهد ماند. انتخاب فردی با مهارت های فراوان و تجربه برای تحقق اهداف باعث توسعه و پیشرفت کارتان خواهد شد.

 

[تعداد: 9   میانگین:  4.7/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar