• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چطور شغل جدید پیدا کنیم؟

برای دستیابی به شغل جدید و رویایی خود، راه های سریع زیر را امتحان کنید.

 

چطور شغل جدید پیدا کنیم؟

 

یافتن یک شغل جدید، کار آسانی نیست. ۵ راه برای شما بیان می شود که به نسبت می تواند یافتن کار را راحت تر کند.

 

۱- با ۵ تا ۱۰ شرکت هدف شروع کنید

چندین راه برای شناسایی نوع شرکت هایی که به دنبال آن هستید وجود دارد. برای مثال:

۱- شرکت های گوگلی، که با تایپ کردن نام شرکت، -خط فاصله- کلمه ی “نزدیک” ، سپس کد پستی. (البته این برای فارسی زبانان کاربرد ندارد، جهت اطلاعات بیش تر قید شد)

۲- استفاده از جستجوی شرکت در لینکداین که با انتخاب حوزه ی کاری و موقعیت انجام می شود.

۳- به دنبال شرکت هایی بگردید که می دانید در حوزه ی شما افرادی را استخدام می کند.

۲- درباره شرکت های هدف تحقیق کنید

از لینکداین برای یافتن کسانی که در شرکت های هدف مدنظر شما کار می کنند استفاده کنید. چه جایگاه هایی را دارند. چطور توانستند به آن مرحله برسند؟ چه ارتباطاتی داشتند؟ از میان این افراد کسی را پیدا کنید که بتواند به شما اطلاعاتی در خصوص شرکت بدهد.

از روش های مختلفی برای یافتن تحقیقات عمیق درباره ی شرکت استفاده کنید. برای جذب کردن دیگران جهت صحبت کردن با شما، باید بتوانید فردی جالب با دانش زیاد و مشتاق جلوه کنید. با جستجو در گوگل و اخبار، سعی کنید از جزئیات ریز درباره شرکت مطلع شوید. وب سایت شرکت را از بر شوید و فرهنگ شرکت را دریابید.

به سرعت درخواست کار خود را برای شرکت ارسال نکنید! اول باید ارتباط داخلی ایجاد کنید.

۳- پیگیر شرکت باشید

توانایی نوشتاری عالی و ارتباط شفاهی برای این مورد بسیار اهمیت دارد. برای توسعه ی مزایای خود زمان صرف کنید. سپس چندین بار آنها را تست کنید تا از موثر بودن شان اطمینان حاصل کنید.

قبل از اینکه درخواست مرجع کنید، مطمئن شوید که در وهله ی اول، ارتباط را ایجاد کرده باشید. ببینید آیا راهی هست که بتوانید شخصاً به کارمندی که ارتباط دارید کمک کنید؟ تلاش کنید تا کارمند قانع شود که با شما ملاقات رو در رو ایجاد کند. انجام این مراحل تا به اینجا، به تنهایی موفقیت محسوب می شود. سپس درباره ی فرهنگ و استخدامی های شرکت سوال بپرسید. به رفتار کارکنان هم توجه کنید.

۴- ارتباطات شخصی خود را توسعه دهید

شبکه سازی مجازی از طریق رسانه های اجتماعی بسیار مهم است. اما از طریق این شبکه ها معمولاً رابطه های کم عمق ایجاد می شود. از طریق شبکه سازی و حتی بازسازی روابط خودتان با افرادی که از قبل می شناختید می توانید به تجدید روابط و احتمال ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک کنید. دونالد ترامپ یک گفته ی خوبی دارد و می گوید “اگر نتوانی بفروشی، نمی توانی در بازار بمانی!” همین موضوع برای افرادی که به دنبال شغل هستند هم صدق می کند. مصاحبه های اطلاعاتی تنظیم کنید. به جلسات آموزشی و تخصصی ملحق شوید. به کنفرانس هایی بروید که می توانید کارشناسان استخدام شده را ملاقات کنید.

۵- از مزایای شبکه های اجتماعی استفاده کنید

مهم نیست چقدر تحقیق کنید! هرگز نمی توانید از همه ی فرصت های شغلی که هست مطلع شوید. برای همین بسیار ضروری ست که خودتان را، مهارت ها و تجربیات تان را برای کسانی که به دنبال افرادی چون شما هستند در دسترس قرار دهید.

زمان های قابل توجهی را برای بهبود بخشیدن به پروفایل لینکداین خود صرف کنید. لینکداین فعلاً مهم ترین رسانه ی اجتماعی ست که در جستجوی شغل و استعدادیابی نقش دارد. از طریق همین رسانه ها می توانید خودتان را نسبت به سایرین که به دنبال شغل هستند متمایز کنید. رزومه ی خود را در آن قرار دهید. لزوماً قرار نیست که حتماً یک پروفسور یا اهل ادبیات باشید تا بخواهید مقالاتی را روی پروفایل خود قرار دهید. فراموش نکنید که به سایت های دیگر هم لینک کنید.

 

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar