• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

۵ راه برای تغییر ذهن و دوری از عادت های قدیمی

تغییر ذهن ، عادت های قدیمی و ایجاد عادت ها  رفتارهای جدید برای خیلی ها کاری بس دشوار است. در این پست ۵ راه برای تغییر ذهن و دوری از این عادات قدیمی مخرب پیشنهاد می شود.

 

5 راه برای تغییر ذهن و دوری از عادت های قدیمی

 

تغییر ذهن

۱- نمی توانید احساس را با منطق پاسخ دهید

وقتی در مسیر تغییر پیش می رویم معمولاً استرس و اضطراب داریم و از ناشناخته ها می ترسیم. به خودتان زمان بدهید تا همه ی احساساتی را که تجربه می کنید، پردازش نمایید. کنجکاو باشید تا دریابید که چرا می ترسید یا استرس دارید. احساسات خود را قضاوت نکنید. فقط شاهد آنها باشید. این اولین مرحله ی در آغوش گرفتن تغییر است.

 

۲- چیزی را که در آن برای شما مفید است شناسایی کنید

حتی با اینکه می دانیم تغییر برای ما خوب است اما خیلی هم راحت است که روی عادت های قدیمی خود پافشاری کنیم. زمانی را صرف شناساییِ اینکه “چه چیزی برای شما در آن مفید است” کنید. پاسخ این عامل انگیزشی شما می شود. اگر نتوانید هیچ مزایای مثبتی را شناسایی کنید که از چه پیامد منفی سعی دارید اجتناب کنید.

 

۳- موانع را شناسایی کرده و فعالانه مدیریت کنید

بیایید تصور کنیم هدف شما “سالم تر بودن” باشد. این سالم تر بودن، به معنی ورزش بیش تر، خوردن غذاهای بهتر و داشتن خواب کافی است. با اینکه ما می دانیم این موارد چیزهای خوبی برای ما هستند اما موانعی مثل زمان، پول، تنبلی سر راهمان قرار می گیرد.

سعی می کنید غذاهای سالم تری بخورید؟ برای برنامه های غذایی خود برنامه ریزی کنید تا گزینه های بهتر غذایی را در هر کجا که هستید همراه داشته باشید. پس از کار، خیلی خسته هستید تا به باشگاه بروید؟

با لباس های ورزشی خود بخوابید و ۳۰ دقیقه زودتر برای رفتن به پیاده روی از خواب برخیزید. خسته تر از انجام دادن اینها هستید؟

نگران نباشید، ورزش کردن خواب بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

۴- خودتان را با افراد درست محاصره کنید

همه ی ما در زندگی، چیزهایی داریم که انرژی ما را تخلیه می کنند. این افراد سرشار از استرس و نگرانی اند. آدم های سختی هستند و تغییر را به چیزی خیلی سخت تر تبدیل می کنند. این نوع افراد را در زندگی خود شناسایی کرده و آنها را از خود دور کنید. در مقابل، کسانی را که احساس حامی بودن نسبت به شما دارند را هم شناسایی کرده و زمان بیش تری را با آنها سپری کنید.

 

۵- تصویر بزرگ را در ذهن خود نگاه دارید

وقتی به یک تغییر نزدیک می شویم، دلهره آور به نظر می رسد. اگر بتوانیم از طریق تغییر به آن سو دست یابیم، خیلی راحت است که به عقب نگاه کرده و نامش را “رشد” بگذاریم. همانطور که با چالش ها در زندگی مواجه می شوید و تغییر را پیشه می گیرید همواره این نکته را بخاطر بسپارید. اگر می خواهید متفاوت رفتار کنید، باید متفات بیندیشید. ما می توانیم ذهن خود را مجدداً آموزش دهیم و عادت های جدیدی را خلق کنیم. فقط شهامت و اشتیاق می طلبد تا پای را از حوزه ی استراحت خود فراتر بگذاریم. تغییر، ترسناک به نظر می رسد اما با صرف زمان هایی جهت مدیریت این فرآیند، خودتان را برای موفقیت آماده می کنید.

 

 

[تعداد: 16   میانگین:  3.7/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar