• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

بهره وری شخصی را با ۵ روش ساده افزایش دهید!

افزایش بهره وری شخصی

ساده ترین راه برای افزایش درآمد ، افزایش بهره وری کنونی است. این نحوه اجراست  که منجر به موفقیت می شود. در این مقاله روش های برتر را برای افزایش بهره وری شخصی به شما معرفی می کنیم.

اکثر مردم ۲۴ ساعت روز را  صرف کار کردن، لذت بردن، خوردن، خوابیدن، فکر کردن، صحبت کردن و عمل کردن به تفکراتشان می گذارنند. بنابراین، برای آنکه کار بیشتری انجام شود و موفقیت بیشتری حاصل گردد، یا می توانید بیشتر کار کنید و کمتر لذت ببرید یا کار را دقیق تر و هوشمندانه تر انجام دهید و موفقیت های یکسانی (و شاید هم بیشتری) را بدون هیچ گونه صدمه ای بر کیفیت زندگی وارد شود. قطعا  شما دومی را ترجیح می دهید، و به همین دلیل است که افزایش بهره وری شخصی یک بخش دانشی ضروری برای انسان های هشیار و دقیق است.

 پنج روش ساده رابرای افزایش بهره وری شخصی

 1. اولویت بندی

شما وظایفی دارید که شما را به سوی اهداف تان هدایت می کن. از این رو فقط وظایفی را انجام می دهید که فقط به سیاهه ها و لیست های کاری شما اضافه شده است. کلید بهبود بهره وری شخصی این است که به وظایف متمرکز بر هدف”بله” ، و به موارد دیگر “نه” و “شاید” بگوید. این کار اساس اولویت بندی است. اگر شما هر گونه توصیه دیگری را که در مورد بهره وری به شما داده شده است نادیده بگیرید و فقط یکی از آنها را حفظ کنید، یعنی کارتان متمرکز است.

اولویت بندی یعنی همه چیز در راستای یک مسیر هدفمند کار می کنند، و شما از چیزی که برای رسیدن به آن نیاز دارید کاملا آگاه هستد. هر چیزی که در آن مسیر نباشد، می توان بعدا انجام داد. اگر در مورد اهمیت و اولویت یک کار دچار سردرگمی شوید از خودتان بپرسید که چرا روی آن تمرکز می کنید و اگر پاسخ با اهداف شما تناسبی نداشته باشد ، آن را به انتهای فهرست اولویت های خود انتال دهید.

 1. به کارگیری روش های اثبات شده بهبود بهره وری

در ادامه برخی از چارچوب ها و روش های شناخته شده بهبود بهره وری را می بینیم:

ماتریس آیزنهاور

۳۴ امین رئیس جمهور ایالات متحده، دوایت دی. آیزنهاور، این ماتریس را توسعه داد تا میزان تلاش خود را برای تصمیم گیری در مورد آنچه که انجام می دهد و زمان انجام آن، کاهش دهد. یک ماتریس چهارتایی درست کنید. سپس “ضرورت” را در محور X و “اهمیت” را در محور Yقرار دهید.   وظایف خود را در بخش ها بنویسید و سپس آنها را از ۱تا ۴ در خلاف جهت عقربه های ساعت شماره گذاری کنید. وظایف خود را با این ترتیب انجام دهید. به این معنی که کار را با آنهایی که ضروری و مهم هستند شروع کنید و با آنهایی که ضرورت کمتری دارند، پایان دهید.

قانون ۸۰/۲۰

این قاون یک اصل قدیمی است: انجام ۲۰ درصد از مهم ترین وظایف ، ۸۰ درصد از نگرانی های بهره وری شما را به خود اختصاص می دهد. پس اگر این ۲۰ درصد را درست انجام دهید به بهره وری ۸۰ درصدی می رسید.

روش آیوی لی

قبل از اینکه روز کاری خود را به پایان برسانید، پنج دقیقه را برای آماده سازی فهرست اولویت بندی شش وظیفه ای که برای روز بعد نیاز دارید صرف کنید. سپس، در روز بعد، آنها را یک به یک انجام دهید، تنها پس از اتمام کار فعلی، به کار بعدی بپردازید.

این سه روش با گذشت زمان کارایی شان اثبات شده است. مدیران اجرایی، متخصصان خدمات، رؤسای جمهور و کارآفرینان و سایرین به این روش ها تکیه می کنند و به آن ادامه می دهند. دلایل زیادی وجود دارد که می توانید یکی از روش ها را نادیده بگیرید و موردی را که کارایی بهتری برای شما دارد انتخاب کنید.

 1. داشتن یک خواب شبانه خوب

خواب کمک می کند تا مغز با ظرفیت کامل خود کار کند. افرادی که خواب کافی دارند بیشتر بهره وری شخصی بیشتری دارند. هنگامی که در خواب هستید، مغز شما از کار آن روز را رها می کند و برای چیزی که در آینده وجود دارد آماده می شود. در طول خواب مسیرهای جدیدی برای ذخیره اطلاعات جدید ایجاد می شوند.

این که شما در حال یادگیری کدنویسی باشید، یا مهارت های گلف خودتان را بهبود ببخشید، و یا یک پازل پیچیده را حل کنید و یا یک طرح کسب و کار بسیار مهم را که همه چیز سرمایه گذاران است آماده کنید، خواب کمک خواهد کرد که مغز شما یادگیری را بهبود بخشد، توجه و دقت شما را افزایش دهد، و تصمیم گیری سریع و عینی را ممکن سازد .

تشک خواب شما نقش مهمی در خواب شما ایفا می کند. بر اساس الگوهای خواب و بودجه خود، باید تشکی مناسب را انتخاب کنید. می توانید تشخیص دهید که آیا خواب فوق العاده خوبی دارید و یا کم خواب هستید و تصمیم بگیرید که واقعا چه مقدار خواب نیاز دارید تا بعدا به انجام وظایف عادی خود بپردازید. محرومیت از خواب باعث تغییر فعالیت مغز در بسیاری از مناطق می شود. و تاثیر  منفی بر تصمیم گیری، حل مسئله و رفتارهای احساسی شما دارد. اگر برای خوابیدن تقلا می کنید، این مسئله حتی می تواند شما را  تبدیل به یک قربانی اختلالات شدید مزمن کند. از این رو، خواب شبانه خوبی داشته باشید تا بتوانید سازنده بمانید.

 1. از زمان سفر استفاده کنید

اگر پیش از این از  وقت سفر خود هوشمندانه استفاده نکرده اید، چند توصیه برای شما داریم:

 • قبل از سفر، پادکست ها و محتوای ویدیوی آموزشی خود را آماده کنید.
 • یک اتصال خوب اینترنت همراه، یک جفت هدفون بلوتوث و یک خواننده الکترونیکی دریافت کنید داشته باشید. خواننده متن الکترونیکی یک ابزار مناسب برای مسافرت سازنده است.
 • هنگام سفر تماس ها و ایمیل ها را دقیق چک کنید.
 • یک خواننده کتاب الکترونیکی می تواند مفید باشد. هنگامی که باتری لپ تاپ تخلیه می شود، از این طریق می توانید خواهید به برخی مطالب خوب آماده دسترسی داشته باشید.

برای بسیاری از مردم، کار کردن در یک قطار یا کابین مانند کار در یک کافی شاپ است. سر و صدا در واقع به آنها کمک می کند تا بیشتر روی وظیفه خودشان تمرکز کنند.

برای مطالعه بیشتر:

ترک عادت بد برای تغییرات فردی و افزایش بهره وری

 1. دانستن مزایای بهره وری شخصی

در اینجا به برخی از مزایای بهره وری شخصی موثر اشاه می کنیم:

 • استفاده از قانون دو دقیقه ای؛ از فواصل زمانی کوتاه مدت برای تکمیل کارهای بی اهمیت و آنهایی که سریع انجام می شوند، استفاده کنید.
 • تعیین سررسید؛ حتی برای پروژه های پایان باز. چرا که استرسی که ایجاد می کند واقعا مفید است.
 • اجتناب از چند وظیفه ای؛ روانشناسان بر این باورند که این کار می تواند بهره وری شخصی شما را کاهش دهد.
 • تعیین یک زمان خاص برای پاسخ دادن به ایمیل ها؛ اجازه ندهید که ایمیل ها روز کاری شما را هدایت کنند. اعلان ها را خاموش کنید!

حال می توانید کارتان را با استفاده از توصیه ها، ترفندها، روش ها، چارچوب ها و مزایای موجود در این راهنمای کوتاه شروع کنید. ببینید چه چیزی کارکرد بهتری برای شما دارد، و سپس برنامه افزایش بهره وری شخصی خود را ایجاد کنید.

 

[تعداد: 6   میانگین:  3/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar